Sobotní klidné ráno. Až tedy na to klidné

24. dubna 2010 v 12:41 | Hjůbí
No paráda. Hledám jednu písničku, brouzdám po webových stránkách rádií všech koutů republiky, a jelikož hledám vážně pečlivě, jaksi se mi místo poslechu povedlo hlasovat do hitparády rádia, které jsem v životě neslyšela. Jsem vážně borec.

Na to, že je sobotní ráno, to moje dnešní bylo až nezdravě nepoklidné, jak se na sobotní rána opravdu nesluší.
To, že každý už je v osm hodin ráno doma na nohou, na to jsem si jakžtakž zvykla. To, že okupují kuchyni, komentují to, jak vařím čaj, jakou si beru marmeláduu a jak zase připaluji
topinky, už vcelku přecházím a beru to za normál. (Jiný kafe bylo, když mi nedavno táta po snídani, kdy jsem utírala dřez od černých drobků seškrabaných z připáleného rohlíku, řekl, že to za mě utře, ať se radši jdu učit. A nemohl pochopit, proč mu dokola opakuji slova jako "sobota" a "ráno". Vážně [nou cement].)
Přiznávám, že dnešní ráno jsem si rozhodila sama. Nejen tím, že jsem se řízla do ukazováčku levé ruky přesně do míst, kde končí kůže a začíná nehet, tím pádem ho mám o trošku delší. Ovšem to není pod tou spoustou krve a náplastí vidět. (Ale bohužel, jsem momentálně velice handicapována. Odborně se to nazývá "dloubání v levé nosní dírce" - nevím, jestli znáte - a je to to, co je mi teď "odpíráno".)

A dál. Potom jsem si připravila horkou čokoládu. Až na tu horkou a až na tu čokoládu. Ačkoli přesně podle návodu. Jako z toho obrázku na krabici vážně nevypadala ani kdybych ji za dvacku uplatila, aby si vzala maškarní kostým hrnečku s čokoládou. Zkrátka ne a ne. Ale je pravda, že místy si podobná byla. Obzvlášť tam, kde se vytvořily takové hodně velké hnědé žmolky (ze kterých se po skousnutí sypal prášek). No, tak aspoň někde, ne?
Musím si připomenout, že jsem vážně borec.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pierre^ | 2. května 2010 v 13:04 | Reagovat

Čokoládu možno bolo treba poriadne premixovať ... Aspoň ja keď (raz za rok) robím puding, tak ho pred varením premiešam mixérom; predpokladám, že s horúcou čokládou to bude podobné. To je akože rada k tým žmolkám s práškovou plnkou. ;-)

A otec ti navrhol, aby si sa išla učiť (= možno podľa neho činnosť, ktorú robíš rada) namiesto toho, aby si čistila drez od spáleného rožka (= možno podľa neho činnosť, ktorú robíš nerada). Priveľa predpokladov v mojej úvahe, ale ak by platili, potom to bolo od neho milé, nie ? :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.