Prosinec 2016

Toxic friends

2. prosince 2016 v 23:14 | Hjůbí
Znáte ten citát, který říká, že v nouzi poznáš přítele? Není to pravda. Svět mě nepřestává překvapovat.

V lednu jsem rozsekla vztah, který mě hodně ničil. Často jsem to rozebírala s přáteli, kteří to na mně viděli a připomínali mi, ať s tím něco dělám. Samozřejmě jsem měla svou hlavu, každopádně jsem jim byla vděčná, že jsou ochotni mě pořád poslouchat. Uvědomila jsem si, že mám skvělé kamarády, kteří mě vyslechli, byli ke mně upřímní a měli mě rádi, i když mi nebylo nejlépe.

Našla jsem si Dejva. Je to skvělý kluk, charakterní člověk, je na mě hodný, má mě rád. A ukázalo se, že když jsem konečně šťastná, rozdělili se mí přátelé na dvě skupiny. Na skupinu těch, kteří mi to přejí, a těch, kteří mi závidí. Teprve teď proběhla ta pravá čistka přátel. Závistivá kamarádka se se mnou sice baví a já se musím bavit s ní, ale chová se sarkasticky, píše mi bez oslovení a přestala používat smajlíky. Krom toho píše, jen když něco potřebuje.

Nezačala jsem se já chovat jinak v souvislosti s novým vztahem? Nemyslím si. Věnuji se svým přátelům, píšu si s nimi, scházím se s nimi a snažím se na ně nezapomínat.

Závist. Tak nechutná lidská vlastnost...